Kasetli Tente

Güneş ve yağmur gibi hava olaylarından mekanlarınıkorunması için kullanılan mekanizmalardan biri de kasetli tentelerdir. Kasetli tentelerin diğer tentelerden farklı bir mekanizması vardır. Mekanizma tenteyi kapatırken bir makaraya sararak toplamaktadır. Temizleme sistemi ve sessiz çalışma özelliği de eklenebilmektedir. Kumaş tenteye sardığı için daha iyi korunur ve daha uzun ömürlü olur. Rulo şekilde toplandığı için daha düzgün ve toplu bir görüntüsü vardır. Alüminyum enjeksiyon profillerin kullanıldığı mekanizma oldukça güçlüdür.

Kasetli tentelerin otomatik ve manuel seçenekleri bulunmaktadır. Kumanda ile kontrol edilebilir. Mekanizma ve kumaşın korunması sayesinde kullanım ömrü de uzundur. Katlanarak sarılan tente kumaşı dış etmenlere maruz kalmayacağı için çok daha uzun süre deforme olmadan kullanılabilir.

Kasetli Tente Nerelerde Kullanılır

İthal akrilik kumaştan ve sağlam alüminyum iskelet sisteminden üretilen kasetli tenteler bir çok özelliği nedeniyle çok fazla tercih edilmektedir. Rulo şeklindeki mekanizma sayesinde toplu ve dekoratif bir görüntüsü olduğu için tente ihtiyacı olanların ilgisini çekmektedir. Evlerde balkon, teras ve kapı girişlerinde tercih edilen bu tenteler iş yerlerinde de çok fazla kullanılmaktadır. Esnafların iş yeri girişlerinde dükkanlarını yağmur, güneş, rüzgâr ve toz gibi etmenlerden karşı korumak için tercihettiği tente modellerindendir.

Balkon ve terasları dört mevsim güneş, yağmur ve kardan etkilenmeden keyifle kullanmak için kasetli tenteleri tercih edebilirsiniz.

Kasetli tentelerin fiyatları ise mekanizmanın özelliğine ve büyüklüğüne göre farklılık göstermektedir.